Pôžičky od nebankových spoločností

Pôžičky od nebankových spoločností

Mnohí z Vás sa obracajú na nebankové spoločnosti so žiadosťou o pôžičku. Nebankovky ponúkajú pár výhod oproti bankám, no sú tu aj isté riziká. Veľkým plusom pri pôžičke od nebankovej spoločnosti je dostupnosť pôžičky. Oproti mnohým bankám teda majú napred aj to aj preto, že neskúmajú do detailov schopnosť klienta pôžičku splácať.

Nebankové spoločnosti nemajú možnosť nahliadnuť do centrálneho bankového registra a tým poskytujú možnosť získať pôžičku aj klientom, ktorí v banke nevyhoveli práve pre záznamy v bankovom registri. Klient dokonca môže získať www.pozicky123.sk/nebankove-pozicky/ aj bez potvrdenia o výške príjmu, či bez ručiteľa. Ešte by som spomenul pár výhod, ktoré Vám pôžička od nebankovej spoločnosti prináša. Väčšina nebankoviek ponúka takmer okamžité získanie finančných prostriedkov. Požiadať o pôžičku môžete z pohodlia domova a dokonca aj sms správou z Vášho mobilného telefónu. S dokladovaním účelu sa už nestretnete asi nikde, avšak účelová požička môže byť odmenená nižším úrokom. Tým som Vám popísal niekoľko hlavných výhod pôžičiek od nebankovej spoločnosti.

Ako som už vyššie uviedol, existujú tu aj nejaké riziká a nevýhody oproti pôžičke z banky. Nebankové spoločnosti obvykle poskytujú nižšie pôžičky ako banky a ich splatnosť je podstatne kratšia ako splatnosť pôžičiek v banke. Je to na úkor anonymity klienta, keďže nebanková spoločnosť neskúma klientovu schopnosť splácať do detailov. Ak už klient v minulosti čerpal nejaké produkty tej – ktorej nebankovej spoločnosti môže získať aj vyššie sumy, či požiadať o dlhšiu dobu splácania. Je už pravidlo, že pri pôžičke od nebankovej spoločnosti na klienta čakajú aj vyššie úroky, čo je tiež daň za ľahšiu dostupnosť pôžičky. Ak sa rozhodnete požiadať o pôžičku v niektorej z nebankových spoločností overte si najprv, či konkrétna nebankovka je držiteľom licencie Národnej banky Slovenska. Na Slovensku existuje niekoľko väčších nebankových spoločností a tak sa skúste zorientovať aj podľa recenzií spokojných používateľov. Každá pôžička či úver znamená isté riziko a preto výberu vhodnej spoločnosti venujte dostatok času a snažte sa získať čo najviac informácií ešte pred požiadaním o pôžičku.